دیروز اروپا جدایی آمریکا اقتصاد انگلیس

دیروز: اروپا جدایی آمریکا اقتصاد انگلیس کانادا اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حضور دکتر مگردیچ تومانیان عضو فرهنگستان علوم در برنامه «چرخ» به مناسبت سالگرد فوت «مریم میرزاخانی»

دکتر مگردیچ تومانیان، پیشکسوت علم ریاضیات و عضو فرهنگستان علوم امشب مهمان برنامه «چرخ» می‌شود.

حضور دکتر مگردیچ تومانیان عضو فرهنگستان علوم در برنامه «چرخ» به مناسبت سالگرد فوت «مریم میرزاخانی»

حضور دکتر مگردیچ تومانیان عضو فرهنگستان علوم در برنامه «چرخ» به مناسبت سالگرد فوت «مریم میرزاخانی»

عبارات مهم : ایران

دکتر مگردیچ تومانیان، پیشکسوت علم ریاضیات و عضو فرهنگستان علوم امشب مهمان برنامه «چرخ» می شود.

به گزارش ایسنا، مجله علمی و فرهنگی «چرخ» شبکه چهار سیما امشب (۲۳ تیر ماه) با حضور دکتر مگردیچ تومانیان عضو فرهنگستان علوم به مناسبت سالگرد فوت مرحوم مریم میرزاخانی به بررسی اوضاع علوم پایه در کشور عزیزمان ایران و نقش و اهمیت آن در کشور می پردازد.

همچنین یاسمن فرزان، دکترای فیزیک و پژوهشگر ذرات بنیادی از دیگر مهمانان برنامه است که به صورتی تلفنی با برنامه ارتباط برقرار می کند.

مریم میرزاخانی متولد ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶ در تهران، ریاضیدان ایرانی و استاد دانشگاه استنفورد بود. وی در سال ۲۰۱۴ به خاطر کار بر «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه ای آنها» برنده مدال فیلدز شد که بالاترین جایزه در ریاضیات هست. وی نخستین زن و نخستین ایرانی برنده مدال فیلدز هست. این نابغه ریاضی کشور عزیزمان ایران از چهار سال قبل به سرطان مبتلا شد و در نهایت ۲۴ تیرماه سال گذشته دار فانی را وداع گفت.

در بخش «صندلی علم سنج» برنامه «چرخ» که به سراغ سلبریتی ها و بازیگران و صورت های معروف شاخص می رود، امشب گیتی خامنه مهمان است و به درستی یا نادرستی هفت باور مرسوم علمی بین مردم پاسخ می دهد.

در بخش «اتاق دانشمند» که مخاطبان با سبک زندگی دانشمندان آشنا می شوند، امشب دکتر رضا ندرلو استاد دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران از زندگی و کتابش با عنوان «اطلس خرچنگ های خلیج فارس» با مخاطبان سخن می گوید.

سری تازه مجله علمی شبکه چهار سیما با عنوان «چرخ» از شنبه (۱۶ تیر ماه) به تهیه کنندگی الهه بهبودی و سردبیری محمد جباری کار خود را شروع کرده و به صورت هفتگی شنبه ها ساعت ۲۱ با اجرای محمدرضا مقدسیان و حسین فروتن از شبکه چهار سیما پخش می شود.

حضور دکتر مگردیچ تومانیان عضو فرهنگستان علوم در برنامه «چرخ» به مناسبت سالگرد فوت «مریم میرزاخانی»

واژه های کلیدی: ایران | برنده | ایرانی | برنامه | فرهنگستان علوم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs