دیروز اروپا جدایی آمریکا اقتصاد انگلیس

دیروز: اروپا جدایی آمریکا اقتصاد انگلیس کانادا اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه تمام اطلاعاتی که هر داوطلب کنکور باید جهت ثبت‌نام بداند

ثبت نام جهت شرکت در کنکور سراسری سال ۹۷ از روز گذشته شروع شده است و داوطلبان تا هشتم بهمن‌ماه جهت ثبت‌نام مهلت دارند. 

تمام اطلاعاتی که هر داوطلب کنکور باید جهت ثبت‌نام بداند

تمام اطلاعاتی که هر داوطلب کنکور باید جهت عضویت بداند

عبارات مهم : آموزش

ثبت نام جهت شرکت در کنکور سراسری سال ۹۷ از روز گذشته شروع شده است و داوطلبان تا هشتم بهمن ماه جهت عضویت مهلت دارند.

به گزارش فارس، عضویت جهت شرکت در کنکور سراسری سال 97 از روز گذشته شروع شده است و داوطلبان تا هشتم بهمن ماه می توانند جهت عضویت به سایت شرکت سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی http://sanjesh.org/ مراجعه کنند.

تمام اطلاعاتی که هر داوطلب کنکور باید جهت ثبت‌نام بداند

هر داوطلب جهت شرکت در کنکور باید اقداماتی را انجام دهد.

1- مطالعه دفترچه راهنمای عضویت (دفترچه شمار1) در آزمون سراسری سال 1397

ثبت نام جهت شرکت در کنکور سراسری سال ۹۷ از روز گذشته شروع شده است و داوطلبان تا هشتم بهمن‌ماه جهت ثبت‌نام مهلت دارند. 

داوطلبان می توانند دفترچه راهنمای آزمون را از اینجا و اینجا دریافت کنند.

2- خرید کارت اعتباری عضویت از پایگاه اطلاع رسانی شرکت سنجش آموزش کشور

3- مراجعه به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها

تمام اطلاعاتی که هر داوطلب کنکور باید جهت ثبت‌نام بداند

داوطلبانی که راجع به اطلاعات سوابق تحصیلی با مسئله مواجه شوند(عدم مشاهده سوابق تحصیلی و یا مغایرت در اطلاعات سوابق تحصیلی) مورد نیاز است به سایت آموزش و پرورش به نشانی http://dipcode.medu.ir/ مراجعه کنند.

کد سوابق تحصیلی جهت دیپلمه های سال 1384 تا سال 1396 با عنوان رشته های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی و کد سوابق تحصیلی جهت داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 1391 تا 1396 اخذ کرده اند باید دریافت شود.

ثبت نام جهت شرکت در کنکور سراسری سال ۹۷ از روز گذشته شروع شده است و داوطلبان تا هشتم بهمن‌ماه جهت ثبت‌نام مهلت دارند. 

دارندگان مدرک پیش دانشگاهی سال های 1391 تا 1396 باید کد سوابق تحصیلی را دریافت کند و دانش آموزان پیش دانشگاهی امسال که تا تاریخ 31 شهریور ماه سال 97 فارغ التحصیل می شوند، مورد نیاز است جهت اطلاع از نحوه اقدام به اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون تاریخ 28 خردادماه مراجعه کنند.

4- عضویت از طریق سایت اینترنتی شرکت در وقت مقرر

تمام اطلاعاتی که هر داوطلب کنکور باید جهت ثبت‌نام بداند

داوطلبان تا هشتم بهمن ماه می توانند جهت عضویت به سایت شرکت سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی http://sanjesh.org/ مراجعه کنند.

5- پرینت کارت شرکت در آزمون، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شرکت سنجش آموزش کشور بر اساس برنامه زمانی مندرج در دفترچه راهنمای شماره یک.

چهارم تا ششم تیرماه سال 97 وقت دریافت کارت آزمون سراسری است و داوطلبان در این مهلت می توانند جهت دریافت کارت اقدام کنند.

6- حاضر شدن در محل و حوزه امتحانی تعیین شده است در کارت شرکت در آزمون و پاسخ دادن به سؤالات.

* مراحل عضویت جهت شرکت در آزمون

ثبت نام جهت شرکت در آزمون های تمام دوره های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سال 1397 و همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کد رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در رشته های مذکور بر اساس آزمون صورت می پذیرد، منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی شرکت سنجش آموزش کشور امکان پذیر است.

لذا داوطلبان مورد نیاز است که ابتدا دفترچه راهنمای عضویت را مطالعه کرده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری عضویت در آزمون به شرح ذیل، اقدام کنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند.

دریافت دفترچه راهنمای عضویت آزمون سراسری سال 1397

متقاضیان عضویت در آزمون سراسری سال 1397، با دریافت دفترچه راهنمای عضویت آزمون از پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، ضمن مطالعه دقیق آن جهت اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط عضویت اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه ایثارگران که در این دفترچه راهنما درج شده است هست، در صورتی که دارای شرایط مندرج در دفترچه باشند، می توانند به عنوان داوطلب در این آزمون عضویت نمایند.

پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری:

با توجه به اینکه پرداخت هزینه عضویت منحصراً به صورت اینترنتی انجام می شود، داوطلبان مورد نیاز است به وسیله کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال هست، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شرکت و پرداخت مبلغ 220.000 (دویست و بیست هزار) ریال به عنوان وجه عضویت شرکت در آزمون، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام کنند.

با توجه به اینکه مقرر شده است است که در مراحل متفاوت فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق ارسال خبر کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که میل به به استفاده از خدمات خبر کوتاه دارند، با گزینش گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 5.000 (پنج هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات خبر کوتاه، می توانند از این خدمات استفاده کنند.

هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می تواند متقاضی شرکت در یکی از گروه های پنجگانه آزمایشی شامل: گروه آزمایشی یک (علوم ریاضی و فنی)، گروه آزمایشی 2 (علوم تجربی)، گروه آزمایشی 3 (علوم انسانی)، گروه آزمایشی 4 (هنر) و گروه آزمایشی 5 (زبان های خارجی) شود.

چنانچه داوطلبی متقاضی عضویت در 2 یا 3 گروه آزمایشی (با توجه به توضیحات تبصره 4 ذیل) باشد، مورد نیاز است که به ازای هر گروه آزمایشی، مبلغ 220.000 (دویست و بیست هزار) ریال دیگر نیز از همین طریق پرداخت و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت دارد.

منظور از عضویت در 2 یا 3 گروه آزمایشی بدهید صورت است که داوطلب می تواند علاوه بر گزینش یکی از گروه های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی) به عنوان گروه آزمایشی مهم در گروه آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود؛ به عبارت دیگر، هیچ داوطلبی نمی تواند به طور همزمان، در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت کند.

چنانچه داوطلبی علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه خبر نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی باشد، مورد نیاز است که نسبت به پرداخت مبلغ 110.000 (صد و ده هزار) ریال دیگر نیز از همین طریق، اقدام و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت کند.

در رابطه با نحوه اعلام علاقه مندی به رشته های دانشگاه آزاد اسلامی، توضیحات مورد نیاز در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون و اطلاعیه های بعدی داده خواهد شد.

در رابطه با نحوه اعلام علاقه مندی به رشته های دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران، به اطلاع می رساند که در صورت اعلام رسمی وزارت آموزش و پرورش جهت پذیرش دانشجو در دانشگاه های فوق، عنوان در وقت پرینت کارت شرکت در آزمون یا در وقت گزینش رشته اطلاع رسانی خواهد شد.

دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه سال 97 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) جهت تمام داوطلبان الزامی است.

دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی هستند حق عضویت در آزمون سراسری سال 1397 را ندارند و در صورت عضویت در آزمون به عنوان متخلف آشنا شده است و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

در آزمون سراسری سال 1397 پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی آهنگسازی، ادبیات نمایشی، ارتباط تصویری، بازیگری، طراحی پارچه، طراحی صحنه، طراحی صنعتی، طراحی لباس، عکاسی، کاردانی هنرهای تجسمی، کتابت و نگارگری، مجسمه سازی، موسیقی نظامی، نقاشی، نمایش عروسکی ، نوازندگی موسیقی ایرانی و نوازندگی موسیقی جهانی در گروه آزمایشی هنر به صورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می پذیرد. لذا توضیحات مورد نیاز در این خصوص از طریق اطلاعیه های مربوط در وقت پرینت کارت شرکت در آزمون به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

به عبارت دیگر، این رشته ها از ردیف رشته های مربوط به پذیرش نیمه متمرکز خارج شده است و اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های فوق در شهریور ماه سال 97 همزمان با نتیجه های سایر رشته های متمرکز اعلام خواهد شد.

متقاضیانی که از سال تحصیلی 63-64 به بعد، دو نوبت در آزمون های ورودی (دوره روزانه ) رشته های تحصیلی متمرکز یا نیمه متمرکز پذیرفته شده است باشند، حق عضویت و شرکت در آزمون سراسری سال 1397 را نخواهند داشت.

پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال 1396 (اعم از رشته های متمرکز یا نیمه متمرکز) در صورت عضویت و شرکت در آزمون سراسری سال 1397 منحصراً مجاز به گزینش رشته در دوره های غیر روزانه (نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، خبر نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و مجازی) بوده و فقط در این دوره ها گزینش خواهند شد.

بر اساس ضوابط، دانشجویان ورودی قبل از سال 1396 دوره روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در صورتی می توانند در آزمون سراسری سال 97 عضویت و شرکت کنند که اولاً واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای عضویت آزمون مذکور باشند و ثانیاً حداکثر تا تاریخ 20 اسفندماه امسال نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام کنند.

بدیهی است که داوطلبان مذکور، در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل تا تاریخ تعیین شده، در صورت موفقیت و قبولی در آزمون، مجاز به عضویت و ادامه تحصیل در رشته قبولی تازه خود نیستند و به عنوان داوطلب متخلف تلقی خواهند شد.

آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام

داوطلبان می بایست بعد از مطالعه دفترچه راهنما مدارک یا اطلاعات مورد نیاز مندرج در تقاضانامه ثبت نام، از جمله فایل تصویر اسکن شده است را براساس توضیحات مندرج در دفترچه آماده کنند.

داوطلبان، در صورت میل به به ویرایش اطلاعات ثبت نامی، مورد نیاز است که با وارد کردن اطلاعات درخواستی نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی باید مراحل خاصی را طی کنند.

آن دسته از داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی نیستند، اجازه ویرایش تمام اطلاعات ثبت نامی خود را دارند.

آن دسته از داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی هستند، اجازه ویرایش اطلاعات خود را دارند؛ ولی اجازه ویرایش اطلاعات سوابق تحصیلی را نخواهند داشت.

شرایط و ضوابط عضویت و شرکت در آزمون سراسری، در دفترچه راهنمای شماره 1 آزمون درج شده است است و هرگونه عوض کردن در شرایط و ضوابط عضویت این آزمون، به صورت اطلاعیه رسمی از طریق نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی شرکت سنجش )، پایگاه اطلاع رسانی شرکت سنجش آموزش کشور (سایت سازمان) اعلام می شود.

ضمناً داوطلبان می توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی پایگاه اطلاع رسانی شرکت به نشانی: www.sanjesh.org یا با شماره تلفن گویای 42163 (کد 021) در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این شرکت خودداری کنند.

واژه های کلیدی: آموزش | سراسری | اطلاعات | اطلاعیه | اطلاعات | داوطلبان | آزمون سراسری | کنکور سراسری | گروه آزمایشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs